Jak wybrać idealną baterię kuchenną?

czarna bateria i napełnianie czajnika elektrycznego

Pierwsze baterie kuchenne pojawiły się już na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Od tego czasu zarówno w ich wyglądzie, jak i w funkcjonalności zaszły poważne zmiany. Niezmienne jest przede wszystkim to, że nie potrafimy już wyobrazić sobie funkcjonowania bez ich pomocy. Na co powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę, jeśli zależy nam na wyborze naprawdę wartościowego rozwiązania?

Najważniejsze kryteria wyboru

Przeznaczenie kuchni sprawia, że aranżując ją powinniśmy stawiać nie tylko na ciekawy wygląd, ale i na funkcjonalność tego pomieszczenia. Tylko wtedy przebywanie w kuchni rzeczywiście będzie przyjemne nawet, jeśli gotowanie nie będzie jedną z naszych pasji. Bogaty wybór baterii kuchennych powinien nastawiać optymistycznie. Każdy może znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Co więcej, nie będzie się to wiązać z koniecznością podejmowania kompromisowych decyzji.

Tym, co wysuwa się na pierwszy plan podczas prowadzenia poszukiwań, jest funkcjonalność baterii stworzonych z myślą o kuchni, w której mają panować komfortowe warunki. Nie warto rezygnować więc z rozwiązań starannie wykonanych nawet, jeśli są one nieco droższe. Kształt baterii jest ważny, wcale nie mniej istotny jest jednak materiał, z jakiego została wykonana. Ważnym kryterium jest też wygląd i funkcjonalność wylewki, bo te, które są ruchome, są też częściej uważane za rozwiązania wygodniejsze w użytkowaniu. Szukając optymalnej opcji warto podchodzić z życzliwością do rynkowych nowości takich, jak choćby baterie z perlatorem i termostatem. Ponownie możemy mieć do czynienia z propozycjami, które będą kosztować nieco więcej. Innowacyjne patenty obniżą jednak koszty eksploatacyjne. Nie należy też ograniczać się do klasycznych sposobów montażu. Baterie montowane w ścianie nadal cieszą się dużą popularnością, nie wolno jednak zapominać o tym, że nie są jedyną opcją, z jakiej możemy skorzystać.

czajnik elektryczny na tle baterii czarnej kuchennej

Kolorystyka i jej znaczenie

Jeszcze kilkanaście lat temu w sprzedaży dominowały chromowane baterie kuchenne. Również dziś ich liczba nie jest mała. Producenci mają jednak świadomość tego, jak duże znaczenie dla kupujących ma kolorystyka. Chrom jest więc z wolna zastępowany innymi kolorami, wcale nie mniej interesującymi. Tu na szczególne zainteresowanie zasługują złote elementy, miedź, biel oraz czerń. Baterie kuchenne w tych kolorach kupimy w sklepie armadesi.pl. W każdym przypadku mamy do czynienia z kolorami uniwersalnymi, znakomicie komponującymi się z wieloma innymi odcieniami. Odejście od chromu może pomóc we wprowadzeniu do kuchni nowoczesnych akcentów. Przyczynia się też do tego, że bateria jest postrzegana jako bardziej oryginalna i luksusowa.

Styl kuchni i wybór baterii

Zastanawiając się nad idealną baterią kuchenną dobrze jest też pamiętać, że nie znajduje się ona w oderwaniu od stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Pewne rozwiązania zastosowane w kuchni mogą więc wymuszać na nas określone decyzje. Tu doskonałym przykładem mogą być baterie w kuchniach w stylu retro. Skoro kuchnie te nawiązują do pomieszczeń kojarzących się z czasami młodości naszych dziadków i pradziadków, bateria również powinna być odniesieniem do czasów minionych. W kuchniach retro zwykle stosuje się baterie kuchenne dwuuchwytowe nawet, jeśli te są powszechnie uważane za rozwiązania mało praktyczne. Bardzo ciekawym i chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są jednak również modele z jednym uchwytem, stylizowane na starodawne choćby poprzez bardziej intensywne zdobienia. Eksperci są zdania, że bateria może kontrastować ze stylem kuchni. Jeśli jednak ma być wizualnie atrakcyjna, warto przemyśleć takie podejście. W kontraście nie może być nic przypadkowego.

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *