Łóżko piętrowe 3 osobowe z materacami i jego zalety

dziewczynka leży na piętrowym łóżku

Łóżka piętrowe kojarzą się nam z meblami stojącymi w pokoju dziecięcym i rzeczywiście, właśnie w nim mamy z nimi najczęściej do czynienia. Najbardziej klasyczne są skonstruowane z myślą o dwóch osobach, z których jedna śpi na dolnej części, druga zaś wspina się po drabince na górną część łóżka. Producenci łóżek piętrowych nie stronią jednak od innowacyjnych rozwiązań. Na rynku po coraz częściej możemy więc natknąć się na łóżka piętrowe 3 osobowe z materacami. Okazuje się, że dzieci nie są wcale jedynymi osobami, które z nich korzystają.

Łóżka piętrowe 3 osobowe – zastosowanie

Choć dzietność w Polsce systematycznie spada i coraz częściej mówi się o tym, że już niedługo będziemy krajem jedynaków, nadal nie brakuje rodzin decydujących się na kolejne dzieci. Te bardzo często muszą przez długi czas dzielić ze sobą pokój, to zaś prowadzi do licznych konfliktów. Mieszkanie w czterech ścianach z siostrami lub braćmi samo w sobie nie jest małym wyzwaniem. Gdy zaś w pokoju brakuje wolnej przestrzeni, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Na szczęście, nie mówimy wcale o problemie, z którym nie można sobie poradzić. Oczywiście, nawet najbardziej nowoczesny mebel nie rozwiąże wszystkich konfliktów wybuchających między rodzeństwem, łóżko piętrowe 3 osobowe z materacami przyczyni się jednak z pewnością do tego, że w pokoju zrobi się luźniej. Zdecydowana większość łóżek tego typu to modele składane, w dzień niczym nie różnią się więc od klasycznych łóżek piętrowych. Rozkłada się je jedynie na noc, a wygodne materace zapewniają zdrowy dla organizmu sen.

Choć jednak o trzyosobowych łózkach piętrowych mówi się przede wszystkim w kontekście pokoju dziecięcego, nie jest on wcale jedynym miejscem, w którym można natknąć się na takie rozwiązanie. Łóżko z pewnością zostanie docenione również przez jego dorosłych użytkowników zwłaszcza, jeśli umieścimy je w domku letniskowym lub w innym miejscu wykorzystywanym jedynie od czasu do czasu. Pobyt na działce jest znacznie przyjemniejszy, gdy ma się wiadomość, że uda się nam spędzić noc w komfortowych warunkach. Nawet, jeśli w działkowym lokum nie ma wiele miejsca, w trzyosobowym łóżku piętrowym znajdą je zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Co warte podkreślenia, zdecydowana większość łóżek tego typu jest wyposażona w wygodne, wysokiej jakości materace. Te gwarantują wysoki komfort snu nawet osobom o tak zwanych szczególnych potrzebach.

Jak wybrać najlepsze piętrowe łóżko 3 osobowe z materacem?

Bez względu na to, czy zależy nam na łóżku, które trafi na działkę, czy też na takim, które zagości w dziecięcym pokoju pamiętajmy, że wybór, jaki otwiera się przed nami, jest naprawdę duży. Dzięki temu możemy liczyć na model nie tylko solidny, ale i odpowiadający naszym wyobrażeniom o rozwiązaniach atrakcyjnych wizualnie. Tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest sam wygląd łóżka. Tak jego młodsi, jak i starsi użytkownicy lubią przecież spać tam, gdzie dobrze się czują. Jeśli model ma trafić do pokoju dziecięcego, kolor ramy można uzgodnić z maluchami. Co więcej, można pozwolić im samodzielnie wybrać kolor swojej części ramy łóżka. Gdy kupujemy łóżko piętrowe na działkę lub do domu wypoczynkowego, stawiajmy przede wszystkim na neutralną kolorystykę. Ta nie tylko nie dominuje przestrzeni, ale również charakteryzuje się ponadczasowością. Moda się zmienia, neutralne kolorystycznie łóżko zawsze się jednak podoba.

Łóżko piętrowe 3 osobowe - Hipolit
Łóżko piętrowe 3 osobowe – Hipolit

Jeśli mebel ma stanąć w pokoju dziecięcym, przeanalizujmy go także pod kątem solidności wykonania oraz bezpieczeństwo. Pomysłowość dzieci zaskakuje, a kontuzje zdarzają się wyjątkowo często. Nic więc dziwnego, że wielu ekspertów zaleca zakup rozwiązania nieco droższego, jeśli wiadomo, że jego producent nie ignoruje znaczenia, jakie ma do odegrania wysoka jakość. W momencie zakupu dobrze jest mieć też pewność, że łóżko nie ma ostrych krawędzi oraz innych wystających elementów. Nawet, jeśli pełnią one funkcję ozdobną, należy liczyć się z tym, że dzieci mogą zrobić sobie krzywdę z powodu ich obecności.

Zobacz inne wpisy

One thought on “Łóżko piętrowe 3 osobowe z materacami i jego zalety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *