Jaki ekspres ciśnieniowy kupić?

coffee machine

Każdy, kto kocha smak i aromat kawy, w pewnym momencie musi zacząć się zastanawiać nad zakupem ekspresu ciśnieniowego. Ostatnie miesiące i ograniczony dostęp do lokali gastronomicznych wpłynęły zresztą na to, że wiele osób przyspieszyło decyzję o jego zakupie. Na co zatem zwrócić uwagę szukając najodpowiedniejszego rozwiązania?

Ekspres ciśnieniowy i jego zalety

Kawę można przygotowywać na wiele sposobów. Każdy z nich może przy tym liczyć na duże grono zwolenników. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać na ten, którego popularność jest dziś największa, z pewnością byłby to ten, który przewiduje wykorzystanie ekspresu ciśnieniowego. Tym, co sprawia, że liczba jego zwolenników nieustannie rośnie, jest przede wszystkim komfort oraz wygoda. Sięgając po ekspres ciśnieniowy nie trzeba obawiać się, że jego obsługa okaże się zbyt skomplikowana. Co więcej, można liczyć na to, że bez większego wysiłku uda nam się przygotować zarówno najprostszą kawę, jak i jeden z bardziej skomplikowanych napojów. Gdybyśmy zatem mieli wskazać wady takiego rozwiązania, musielibyśmy zgodzić się z tym, że w grę wchodzi tylko jedno zastrzeżenie. Ekspresy ciśnieniowe nie należą do najtańszych rozwiązań dostępnych w sprzedaży. Mogą służyć przez lata, dość wysoka cena uświadamia jednak, jak ważne jest przeanalizowanie różnych ofert i wybranie tej, która odpowiada nam najbardziej.

Komu przyda się ekspres ciśnieniowy?

Jeszcze zanim podejmiemy decyzję o zakupie ekspresu ciśnieniowego, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, czy jest to rozwiązanie, które rzeczywiście będzie nam potrzebne. Ekspres nie tylko nie jest tani, ale również zajmuje sporo miejsca. Jeśli kawę pijemy jedynie okazjonalni, a do tego nie wyczuwamy znaczących różnic w jej smaku, najprawdopodobniej zakup ekspresu nie jest w naszym wypadku koniecznością. W każdym innym przypadku możemy mieć jednak pewność, że będziemy z niego zadowoleni.

Ekspres ciśnieniowy – najważniejsze parametry

Gdy już wiemy, że zakup ekspresu ciśnieniowego będzie budził nasze zadowolenie, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, które z jego parametrów są najbardziej wartościowe. Nietrudno się domyślić, że to moc ekspresu jest tym, na który zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Im jest ona większa, tym szybciej dochodzi do nagrzania wody, a tym samym również do przygotowania kawy. Nie tylko moc wpływa jednak na nasze zadowolenie z zakupu. Wiele osób podkreśla, że wcale nie mniej istotna jest jego intuicyjna obsługa. Ekspres ciśnieniowy powinien czynić skomplikowane procesy prostymi. Jeśli tego nie robi, trudno korzystać z niego z zadowoleniem.

Coraz więcej modeli ma też możliwość przygotowywania kawy dopasowanej do indywidualnych potrzeb osób, które po nią sięgają. Im więcej parametrów można więc regulować, tym lepiej. Dziś standardem są już rozwiązania pozwalające na określenie idealnego stopnia zmielenia ziaren oraz ustalenie temperatury wody. Często pojawia się też opcja, dzięki której można dopasować ustawienia do poziomu twardości wykorzystywanej przez nas wody. Ważne są także wymiary ekspresu oraz jego design.

Zobacz inne wpisy